Bendra informacija  
LituanicaOnStamps
Saliu sarasas  
Teminiai rinkiniai  
Kontaktai  
Nuorodos  
Atsiliepimai  
free counters

Aleksejus Jelisejevas Kuraitis


Gimė 1934 m., Kalugos srityje, Rusijoje – lietuvių kilmės SSRS kosmonautas, žinomas mokslininkas, buvęs N.Baumano aukštosios technikos mokyklos rektorius.

Pirmasis pasaulinis karas A. Jelisejevo (Kuraičio) senelius – Juzę ir Adomą Kuraičius – nubloškė į Riazanės guberniją. Ten jiems gimė sūnus – būsimojo kosmonauto tėvas Stanislovas Kuraitis. Kai 1934 m. buvo nužudytas sovietinis veikėjas S.Kirovas, Sovietų Sąjungoje pasipylė represijų banga, kurios metu buvo suimta ir daug lietuvių (dėl ryšių su Lietuva, užsieniu ir pan.)


Į lagerį kaip “liaudies priešą” uždarė ir Stanislovą Kuraitį. Stanislovo žmona Valentina Jelisejeva buvo priversta išsiskirti “neakivaizdiniu būdu”, o sūnui suteikė savo mergautinę pavardę. Taip 1950 m. Kuraitis virto Jelisejevu.

A. Jelisejevas (Kuraitis) pirmą kartą į kosmosą pakilo 1969 m. sausio 15 d. erdvėlaiviu SOJUZ 4. Šio skrydžio metu išėjo į atvirą kosmosą ir perėjo į kitą erdvėlaivį - SOJUZ 5. Dar tais pačiais metais dalyvavo SOJUZ 8 skrydyje, kurio metu susijungė tai su vienu, tai su dviem erdvėlaiviais.

Po dviejų metų tapo pirmuoju pasaulyje kosmonautu, triskart pakilusiu į orbitą, kuomet skrido erdvėlaiviu SOJUZ 10, susijungusiu su skraidančia orbitos stotimi SALIUT erdvėlaiviu. Viso Aleksejus Jelisejevas (Kuraitis) atliko 3 skrydžius į kosmosą, kurių bendra trukmė – 8 paros 22 valandos 22 minutės, iš kurių 37 minutės atvirame kosmose.

Informacija:
PHILLIT Nr.43
http://www.astronaut.ru/as_rusia/energia/text/eliseev.htm?reload_coolmenus
http://www.astronaut.ru/philo/text/036.htm 

 


 {daugiau informacijos}


{daugiau informacijos}


{daugiau informacijos}


{daugiau informacijos}


{daugiau informacijos}

Vytis Žitomiro srities herbe
Ukraina

Lietuvos vėliava
Lenkija

Janas Sniadeckis
Lenkija

Stanislovas Moniuška
Lenkija

Lietuvos vėliava
Kazachstanas


Futbolas
Kroatija


atnaujinta:
2014 m. Gruodis

Naujienų Archyvas

 

 
 
 
 Copyright © 2006 Lituanica on Stamps // Dizainas: lunikai.lt