Bendra informacija  
LituanicaOnStamps
Saliu sarasas  
Teminiai rinkiniai  
Kontaktai  
Nuorodos  
Atsiliepimai  
free counters

Čiune Sugihara (1900-1986)

1939 m. Kaune buvo atidarytas Japonijos konsulatas. Jam vadovavo vicekonsulas Čiune Sugihara. Nuo 1939 m. lapkričio iki 1940 m. rugpjūčio, Čiune Sugihara nepaisydamas Japonijos URM draudimo, išdavė apie 6 tūkstančius Japonijos tranzitinių vizų žydų tautybės žmonėms, bėgusiems iš Lenkijos nuo nacių. Su jomis bėgliai galėjo per visą Sibirą geležinkeliu vykti į Japoniją, o iš ten laisvai keliauti į Ameriką ar kitus kraštus.
Šio kilnaus žmogaus atminimas įamžintas ne tik Japonijoje, bet ir Lietuvoje. Jo vardu Vilniuje pavadinta viena iš gatvių, o Pamėnkalnio gatvėje jam pastatytas paminklas. Namai Kaune, kur gyveno ir dirbo Č. Sugihara, pavadinti jo memorialiniais namais. 1999 m. Lietuvos ir Belgijos intelektualų bei verslininkų pastangomis buvo įkurta viešoji įstaiga „Sugiharos fondas – diplomatai už gyvybę“. Šis fondas veikia Č. Sugiharos namuose Kaune.
Japonijoje Č. Sugiharos vardas yra istoriškai su Lietuva siejama tema, neretai ji būna dvišalių santykių atramos tašku.

Tekstas:
http://www.expo2005.lt/article.php3?article_id=96Ženkluose diplomato portretas. Bloke nupieštas Č.Sugihara prie darbo stalo, o jo fone tranzitinės vizos žmonėms padėjusios išsigelbėti nuo fašistinio genocido. Vizoje aiškiai matome užrašą “Consul du Japon a Kaunas ” bei antspaudą “Consulat du Japon* Kaunas Lithuanie”

Bloke matome ženklus su diplomato portretu bei bloko fone džiūgaujančius žmones gavusius tranzitines vizas, kurie susirinkę prie atstovybės pastato tvoros Kaune. Beje šis fragmentas yra panaudotas iš nuotraukos kuria padarė pats Č.Sugihara per atstovybės langą. Ši nuotrauka yra eksponuojama Kauno IX forto memoriale.

Prie namo kadaise buvusius vartelius daugelis žydų vadino „Vilties vartais“. 1940 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvoje visos užsienio pasiuntinybės buvo uždarytos, tačiau į Kauno „Metropolio“ restoraną išsikėlęs Japonijos konsulatas ir toliau išdavinėjo vizas. Net prieš pat išvykimą iš Lietuvos, Kauno stotyje prie traukinio platformos buvo pastatytas stalelis, prie kurio Sugihara dar spėjo išduoti keletą dešimčių vizų.
1985 m. Yad Vashem suteikė Sugiharai Pasaulio Tautų Teisuolio titulą.
Tekstas:
http://www.muziejai.lt/kaunas/sugiharos_namai.htm


Ženkluose bei bloke diplomato portretas. Bloke taip pat matome fragmentą iš monumento “Hill of Humanity”.

Čiunės Sugiharos paminėjimas, Japonijos generalinis konsulas Lietuvoje. Kairiajame bloke, fone už Sugiharos, pavaizduotas žemėlapis rodantis kelią iš Lietuvos į Japoniją. Bloke matomi užašai "Lithuania", "Kaunas".
Dešiniajame Č.Sugihara su žmona.Daugiau apie Č.Sugihara (anglų k.):
http://en.wikipedia.org/wiki/Chiune_Sugihara

 

 


{daugiau informacijos}


{daugiau informacijos}


{daugiau informacijos}


{daugiau informacijos}


{daugiau informacijos}

Vytis Žitomiro srities herbe
Ukraina

Lietuvos vėliava
Lenkija

Janas Sniadeckis
Lenkija

Stanislovas Moniuška
Lenkija

Lietuvos vėliava
Kazachstanas


Futbolas
Kroatija


atnaujinta:
2014 m. Gruodis

Naujienų Archyvas

 

 
 
 
 Copyright © 2006 Lituanica on Stamps // Dizainas: lunikai.lt